Pts. Şub 6th, 2023

Benim Datçam Haber

Sizin İçin Değil Sizlerle Haber

EGELİ MASTERLER DÜNYA MASTERLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Ege Bölgesi Masterler Futbol Federasyonu (EMF)’nun 8.kuruluş yıldönümü ve Dünya Masterler Günü coşkuyla kutlandı. Düzenlenen kutlama etkinliğine siyasiler, Türkiye Futbol Federasyonu(TFF), Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu(ASKF) ile EMF dışındaki bazı Master Federasyonlarının temsilcileri de katıldı.

Bornova Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen kutlama programı İzmir’in Bornova İlçesi Çamdibi semtindeki Şehit Er Adem Bilaloğlu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.  Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, TFF İzmir İl Temsilcisi Selçuk Ergeldi, İzmir ASKF Başkanı Efkan Muhtar, Karşıyaka Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü Yetkilisi Cenk Karslı, Balçova Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü Yetkilisi Ogün Yılmaz, Veteranlar Masterler Federasyonu Başkanı İlkay Girgin, İzmir Futbol Hakemleri Birliği Başkanı Ferid Karahan, Master Veteran Futbol Hakemleri,bazı master federasyonlarının temsilcileri ile EMF üyesi kulüplerin yönetici ve futbolcuları geceye katılanlar arasında yer aldı. Trakya Veteranlar Masterler Federasyonu, Akdeniz Masterler Federasyonu,  Veteranlar Masterler Federasyonu  ve Ege Joyful Spor Organizasyonu A. Ş.  ise gönderdikleri çelenklerle kutlamaya ortak oldular.

DOKTORLARIN TAVSİYESİNİ BİZ HAYATA GEÇİRDİK

Gece EMF Başkanı Haldun Dokel’in açılış konuşmasıyla başladı. Doktorların ısrarla tavsiye ettiği 40 yaş üzeri insanlara “Sağlıklı olmak için yürüyüş yapın, spor yapın” tavsiyesini hayata geçirdiklerini,federasyon çatısı altında  bunu 8 yıldır geliştirerek sürdürdüklerini belirten Dokel, bu uğurda emek harcayanlara ve kendilerine destek verenlere teşekkür etti. Haldun Dokel; “Ege Bölgesi’ndeki ve dışındaki tüm belediye başkanlarına teşekkür ediyorum. Çünkü bizlere saha ve diğer imkanları sağlıyorsunuz. Bunlar kolay işler değil. Hakkınızı helal edin. “ dedi.

BİRLEŞELİM KONFEDERASYONA DÖNÜŞELİM

Kendisi de bir master futbolcu olan Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ’da konuşmasının ilk bölümünde 40 yaşın üzerinde olup spor yapanları, bunu çok hakettiklerine vurgu yaparak  alkışlattı. Mustafa İduğ; “ Bu yaşta bu sporu yapmaları bizim için çok değerli çok kıymetli. Biz üstümüze düşen görevi yapacağız ama ben onlara kocaman bir alkış istiyorum. Futbol bir tutku.Çocukluğumuzdan beri oynadık ve hala bu arkadaşlığı bu şekilde sürdürmek çok güzel. Dünya Masterler Günü kutlu olsun. Ege Masterler Federasyonu’nun 8. Kuruluş yılı kutlu olsun. Bornova Masterler’inde 30. Yılı kutlu olsun. İlk kurulduğunda 3 -5 takımdı. Şimdi 118 takımın yarıştığı bir noktaya geldik.  Ege Bölgesinde üç federasyonumuz var. 2023 yılında bu üç federasyonu daha kurumsal bir hale getirmek için birleşelim. Ege Veteranlar, Ulusal Veteranlar ve Ege Masterler Federasyonu’nu Bornova Belediyesi’nin çatısı altında Konfederasyona dönüştürelim. Daha da büyütelim.” Dedi.

İZMİR İLKLERİN ŞEHRİDİR BAŞARIR

İzmir ASKF Yönetim Kurulu üyesi Mazlum Muammer Şentürk’te İzmir’in sporda pek çok ilki başaran bir kent olduğunu, EMF’nin kuruluş yıldönümünü Dünya Masterler Günü olarak ilan ettiklerin, bunun tüm dünyada kabul gördüğünü, konfederasyon çatısı altında toplanmayı da başaracaklarını söyledi.

Konuşmaların ardından EMF’ye ve geceye destek veren kişi ve kurumlarla, basın mensuplarına plaketleri takdim edildi.

Gece katılanların coşkulu müzikli eğlencesiyle tamamlandı.

Seyfi GÜL

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. Sitemiz Realooks bilişim hizmetleri tarafından kurulmuştur.