Pts. Şub 6th, 2023

Benim Datçam Haber

Sizin İçin Değil Sizlerle Haber

ENGEL TANIMAYAN GERİ DÖNÜŞÜM DEFİLESİ.

Bugün öyle güzel bir etkiliğe gittim ki mutluluktan, sevgiden ayağım yerden kesildi. Protokol yoktu, sanatçı kaprisi yoktu. Özel kardeşlerimizin poşet, maske, ilaç kutusu, plastik şişe gibi atıklardan yaptıkları muhteşem kıyafetlerden oluşan ve kendileri tarafından düzenlenen muhteşem defilede sadece güzellik ve bu güzelliği yaratanlar vardı. Onları ayakta alkışlarken ellerim acıdı, günün mimarları Mikrop Hikmet, Harun Cici ve özel kardeşlerimize sarılırken sevgi seline kapıldım.

”Farkında Ol, Farkındalık Yarat Geri Dönüşüm Defilesi” Şirinyer Nikah Dairesi’nde  gerçekleşti. Ev sahibi Egeteko Başkanı Tülay Yenici’ydi. Gerek etkinlikle ve gerekse konukları ile başından sonuna kadar ilgilendi. Gelelim etkinliğe; Harun Cici’nin koordinasyonunda engelli kardeşlerimiz atıklardan yapılan giysileri ile boy gösterdiler podyumda. Mikrop Hikmet adı sadece “İyilik” olan bir özveri ile hem sunuculuğunu yaptı, hem de şarkıları ve danslarıyla güne damgasını vurdu.

Kına Gecesi ritüelini öyle güzel canlandırdılar ki, sanki düğündeyim. Ardından engelli Osman Dürdane Toktaş ve yine engelli doğan bebeleri Meryem’in sahnedeki nikahların tanıklık ettik. Atıklardan oluşan gelinlikleriyle, ellerine yakılan kınalarıyla salonu dolduranlarla birlikte “Gelin Çiçekleri”ni atarken sanki o anı yaşar gibiydim.Hele hele muhteşem finalde hep bir ağızdan Türk Bayrakları eşliğinde söylenen İzmir Marşı’na eşlik etmek tüylerimi diken diken yaptı.Bugün sadece sevgiye, iyiliğe, güzelliğe tanıklık ettik.

ÿ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. Sitemiz Realooks bilişim hizmetleri tarafından kurulmuştur.