Pts. Şub 6th, 2023

Benim Datçam Haber

Sizin İçin Değil Sizlerle Haber

Kaan Efe Gönüllüleri Mucizeyi Gerçeğe Dönüştürdü

SMA Tip 1 hastası Kaan Efe’nin tedavi masraflarına katkıda bulunmak için Kınık Kaan Efe Gönüllüleri’nin başlattığı bağış kampanyası mutlu sonla bitti. Kaan Efe Gönüllüleri yaptıkları bağışlar ile mucizeyi gerçeğe dönüştürdü.

 

whatsapp-image-2022-12-29-at-09-11-07.jpeg

Kaan Efe bebeğin tedavisi için gereken 3 milyon doların masrafları da dahil tamamı Kaan Efe Kınık Gönüllüleri adına Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer`in bağış kampanyasına destek olmak için katıldığı “SMA`lı çocuklar yardım bekliyor 1 Euro 1 İnsan Platformu`nun düzenlediği canlı yayında yüzde yüze ulaşarak tamamlandı. Aylardır Kaan Efe Şanal bebek için sanayici, iş adamları, esnaf ve hayırseverlerden tek tek yardım kampanyasına destek isteyen ve tedavi masrafları için ihtiyaç duyulan miktarın toplanması için büyük çaba sarf eden Kınık Belediye Başkanı Dr.Sadık Doğruer, kampanya için gerekli olan miktardan da fazlasını toplayarak büyük bir başarıya imza attı. Bağış kampanyasında yüzdelik hesabından arta kalan para, İzmir Valiliği onayı ile belirlenecek başka bir SMA`lı bebeğin kampanyasına aktarılarak bir başka hastaya nefes olacak.

whatsapp-image-2022-12-29-at-09-11-06-1.jpeg

Kaan Efe Şanal`ın tedavisi için gerekli olan tedavi masraflarının tamamının toplandığı canlı yayında mutluluk gözyaşları sel oldu. Özellikle anne Mehtap Şanal ve baba Barış Şanal`ın heyecanı görülmeye değerdi.

Tedavi için gerekli miktarın tamamlanması ile birlikte 9 ay önce başlayan Kaan Efe`ye Nefes Ol Kampanyası sona erdi. Kaan Efe Bebek, önümüzdeki günlerde tedavi olmak için ailesiyle birlikte Almanya’ya gidecek.

Bağış kampanyasının en başından bu yana büyük destek olan Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, “Kaan Efe kazandı biz Kınık’ta tüm gönüllüler adına hep birlikte inandık tüm Kınıklılar adına ve doktor abisi olarak da tedavisinde de her zaman yanındayız inşallah sağlık ve sıhhat temenni ediyorum” dedi.

whatsapp-image-2022-12-29-at-09-11-07-1.jpeg

Gözyaşlarını tutamayan Mehtap Şanal “Bugünü bekliyorduk inşallah mucizeleri gercekleştirmiş olduk bir an önce de iyileşecek. çok mutluyum çocuğumun bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyorum Rabbim bütün bebeklerimize nasip etsin. Kaan Efe kopyagen sayısı bir olan bir bebek. Doktorlar 6 ay en fazla yaşar dedi. Çok şükür benim çocuğum başardı 19 aylık oldu” dedi. Baba Barış Şanal ise kampanyaya destek olan bağışta bulunan herkese teşekkür etti.

Tedavinin kalan miktarının tamamlanması için bağış toplayan ve canlı yayınlar ile yardım kampanyasına destek olan Kınık Kaan Efe Gönüllülerini hayırseverler ve iş adamları kampanyanın başından bu yana aileyi hiç yalnız bırakmadı. Kınık Kaan Efe Gönüllüleri başta olmak üzere Kınık esnafı, iş adamları, ve çok sayıda hayırseverler Kaan Efe bebeğin tedavisi için gerekli olan paranın kalan kısmının toplanması için adeta seferberlik başlattı. Yapılan bağışlar ile mucize gerçek oldu. Valiliğin yasal onaylı IBAN hesabına yatırılarak toplanan bağışlarla SMA Tip 1 hastası Kaan Efe Şanal, kendisine umut olacak tedavi için son adıma kavuştu. Artık geriye sadece Almanya’daki hastanede tedavi olup sağlığına kavuşması kaldı.

9 aydır devam eden bağış kampanyası kapsamında geçtiğimiz günlerde Kınık Kaan Efe Gönüllülerinden Sanatçı Fırat Tanır, SMA Tip 1 Hastası Kaan Efe Şanal ve hastalıktan muzdarip olan çocuklara dikkat çekmek amacıyla özel bir şarkıya imza atmış, 18 aylık İzmirli Kaan Efe’nin tedavi masraflarına katkıda bulunup yardımları hızlandırmayı hedefleyen şarkıya bir de klip çekilmişti. Söz, müzik ve klibin çekimi için hiçbir ücret alınmadan hazırlanan şarkı, 2 Aralık’ta Circle Music ve Sony Music Türkiye desteğiyle yayınlanmıştı.

whatsapp-image-2022-12-29-at-09-11-07-2.jpeg

Kampanyaya şu ana kadar Kınık Kaan Efe Gönüllüleri’nin yanı sıra Hadise, Gülşen, İlyas Salman, Alişan, Aşkın Nur Yengi, Bülent Ersoy, Zerrin Özer, Işın Karaca, Niyazi Koyuncu, Müfitcan Saçıntı, Bedirhan Gökçe, Ece Erken, Buse Varol, Eylül Su Sapan, Fırat Çelik, Bahadır Tatlıöz, Koray Avcı, İsmail Türüt, Turgay Başyayla, Elif Avcı , Ece Seçkin gibi pek çok sanatçı, Oyuncu ve Sunucu Hakan Ural, Haber Spikeri Şebnem Sunar Küçük, Sunucu ve Haber Spikeri Hilal Özdemir gibi çok sayıda ünlü isim paylaşımları ile destek oldu. Sanatçıların dışında Kınık Gönüllüleri ve Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer de Kaan Efe klibine ve kampanyaya büyük destek verdi.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

admin olarak oturum açıldı: . Profilinizi düzenleyinOturumu kapat Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. Sitemiz Realooks bilişim hizmetleri tarafından kurulmuştur.