Sal. Şub 7th, 2023

Benim Datçam Haber

Sizin İçin Değil Sizlerle Haber

LEYLA BUHARA YAŞI KADAR ESERLE RESİM HEYKEL’DE /Seyfi GÜL 

Foçalı Ressam Leyla Buhara 61. Kişisel Sergisini İzmir Resim Heykel Müzesi’nde açtı.  72 yaşındaki sanatçının “Retrospektif  Sergi” başlıklı sergisinde yaşı kadar sayıda eser yer alıyor.

Sanat çalışmalarını İzmir’in Foça İlçesi Bağarası Mahallesi’nde açtığı Saklıbahçe Sanat Evi’nde sürdüren emekli öğretmen, ressam Leyla Buhara 61. kişisel sergisi ile İzmir’li sanatseverlerin huzuruna çıktı. Fuar İçi Kültürpark Atlas Pavyonu arkasında bulunan Resim Heykel Müzesi Sanat Galerisi’nde ki sergide sanatçı yağlı boya tablolarını beğeniye sunuyor.  16 Aralık tarihine kadar açık kalacak sergi Pazartesi günleri hariç diğer günlerde 09.00 -19.00 saatleri arasında gezilebilir.

SERGİ SANATÇININ CAN SUYUDUR

Leyla Buhara; sergisinin ilk günden itibaren büyük ilgi gördüğünü ve özellikle gençlerin ilgisinden büyük memnuniyet duyduğunu belirtti. Leyla Buhara; “Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli kentlerinde kişisel sergiler açtım. Çok sayıda karma sergiye de katıldım. Bu benim 61. kişisel sergim.

Yaşım 72.  Mutlu bir tesadüf ki sergim de de bu sayıda eser yer alıyor. İzmir’li sanatseverlerle bir kez daha buluşmaktan, onlarla birlikte olmaktan çok memnunum. Genç kardeşlerimizin ilgisinden ise özellikle mutlu oluyorum. Hem tabloların içeriği hem resim sanatına ilişkin sorularını keyifle cevaplamaya çalışıyorum. Onlarla hem sanata hem hayata dair pek çok şey paylaşıyoruz. Sanat, hayatımın çok önemli bir parçası. Sanatseverlerle bu ortamlarda buluşmak sanatçılar için can suyu gibidir. İlgi gösteren herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

Seyfi GÜL

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. Sitemiz Realooks bilişim hizmetleri tarafından kurulmuştur.