Pts. Şub 6th, 2023

Benim Datçam Haber

Sizin İçin Değil Sizlerle Haber

YAZARLAR LUNAPARK’TA

SevMedya yazarlar toplantısına bu kez Fuar Lunapark ev sahipliği yaptı. Coşkun Ailesi’nin son temsilcisi Önder Coşkun grup yazarlarını ağırlamaktan memnuniyetini ifade etti. Lunapark tam 50 yıldır Kültürpark’ta hizmet veriyor.

Bir kere daha “Fuar Lunaparksız Olmaz” denilen toplantı sonrası yazarlar oyuncaklara binerek içlerindeki çocuğu büyüttüler.Bu arada SevMedya yayın grubu yazarları adına günün anısına Burcu Tuna Önder Coşkun’a hediyesini takdim etti.

Esat Erçetingöz yaptığı açıklamada ” Sevgili Dostlar; Bu akşam yıllardır yapamadığımı yaptım, Lunaparka gidip çlgınlar gibi eğlendim. Sevgili kardeşim Lunaparkın sahibi Önder Çoşkun’la birlikte bir kere daha çocukluğumu yaşadım..

Fikir Sev Medya Genel Yönetmeni Prof.Dr. Erkan Sevinç’ten çıkmıştı. Davet geldiğinde hiç düşünmeden evet dedim. Akşam saatlerinde Kültürpark’taki Çokun Lunapark’a gidip SEV MEDYA yazarı dostlarımla birliikte çlıgınlar gibi eğlendim.
Önce atlı karınca, nostalji treni, uçaklar, arabalar gibi çocukluğumun oyuncaklarına bindim. Çoğuna sığamadım ama olsun. Ardından “Sen binemezsin” diyenlere inat, radar, uçan salıncak, çarpışan otomobiller de adranalin yükledim biraz. Korku tüneli işin cabasıydı. Korktum dersem yalan olur ama yeni haliyle görülmeye değerdi doğrusu.
Çoşkun Lunapark tam 50 yıldır, yani yarım asırdır Kültürpark’ta hizmet veriyor. Çoşkun Ailesi’nin son temsilcisi Önder Çoşkun işletiyor günün zorlu koşullarına inat.
Bence Lunapark Fuarın, daha doğrusu İzmirin olmazsa olmazı. Hep birlikte yaşatılması gereken bir etkinlik alanı. Dün gibi hatırlııyorum çocukluğumda biriktirdiğim bayram paraları ile lunaparka gider, ama oyuncaklara binmeden önce büfesinden bol turşulu sosisli sandviç yerdim. Yani bu zamanın hod Dog’u…
Gece bitmeden Önder Çoşkun ve Ömer Dinçer’inde olduğu masada Erdoğan Çoşkun’u, Erdinç Çoşkun’u rahmetle, adaşım esat Çoşkun’u sevgi ile andık birlikte.
Ve sonuç, bir kere daha “İzmir Lunaparksız Olmaz” dedik hep birlikte. Hatta benim önerim şudur ki, İzmir Büyükşehir Belediyesi maddi imkanı olmayan çocukları ücretsiz Lunapark’a getirsin. Bu konuda Önder Çoşkun kardeşiminde üzerine düşeni yapacağına hiç kuşkum yok.
Sevgili dostlar Lunapark yeni sezonda sizleri bekliyor. Bence gidin çocukluğunuzu yaşayın derim. Fiyatlar mı? Hiçte abartıldığı gibi değil, küçük çocuk oyuncakları 15, büyük otuncaklar 20 TL. sadece Kamikaze 30 TL. Ona binmek te her babayiğidin harcı değil zaten.
Bana bu güzel geceyi yaşattığınız için,
Teşekkürler Önder Çoşkun,
Teşekkürler Erkan Sevinç…”
   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. Sitemiz Realooks bilişim hizmetleri tarafından kurulmuştur.